Aktualności

Węże przemysłowe

W układach hydraulicznych wykorzystuje się nie tylko dedykowane przewody, ale również warianty specjalistyczne. Należą do nich węże przemysłowe, których zadaniem jest zapewnienie właściwego przepływu wybranemu medium (np. olejowi).

Ponadto, redukują drgania, ruchy instalacji oraz inne zakłócenia, które uniemożliwiłyby płynną eksploatację przewodu. W przeciwieństwie do modeli wysokociśnieniowych, standardowe węże przemysłowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w układach nie wyróżniających się dużym ciśnieniem wewnątrz lub na zewnątrz elementu.

Konstrukcja oraz materiał wykorzystany do wykonania węża przemysłowego zależy od jego przyszłego zastosowania – stosuje się m.in. silikon, teflon oraz gumę. Właściwe dobranie surowca będzie się później wiązać z takimi właściwościami, jak odporność na odkształcenia.

Z tego rodzaju przewodami można się spotkać zarówno w instalacjach wentylacyjnych, jak i w układach z produktami ropopochodnymi lub spożywczymi. Istotne jest właściwe dobranie zakuć oraz przyłączy do przyszłego zastosowania oraz wymiarów węży przemysłowych.