Aktualności

Rury precyzyjne i uchwyty do rur

rury, precyzyjne uchwyty do rur

W hydraulice siłowej powszechnie wykorzystywane są dedykowane rury, zwane precyzyjnymi, które wykonywane są najczęściej metodami ciągnienia na zimno bądź na gorąco. Można je spotkać w dwóch podstawowych wariantach:

  • szwowym,
  • bezszwowym.

Najczęściej stosowany jest jednak ten drugi typ w związku z jego szerokim zastosowaniem w przemyśle zarówno samochodowym, jak i maszynowym (m.in. leśnym, transportowym, górniczym, rolniczym, budowlanym). Rury precyzyjne mogą posiadać bardzo małe średnice, a także wyróżniać się cienką ścianką, dzięki czemu sprawdzają się w różnych instalacjach rurowych oraz wężowych.

Duże znaczenie mają również dedykowane uchwyty do rur precyzyjnych, które umożliwiają estetyczne wykonanie wielu instalacji kabli oraz przewodów hydraulicznych. Mogą być one pojedyncze lub podwójne, co jest istotne w szczególności w przypadku mocowania dwóch rur obok siebie. Na rynku można spotkać się z ich różnymi kształtami oraz wymiarami, aby łatwo dopasować je do posiadanych przewodów hydraulicznych.

Cechy rur precyzyjnych

Warto zauważyć, że rury precyzyjne mają zespół charakterystycznych cech, które sprawiają, że to właśnie je wykorzystuje się do szeroko pojętej hydrauliki siłowej. Rury precyzyjne do siłowników są wykonywane według bardzo dokładnych wytycznych dotyczących ich wymiarów. Wyróżnia je także fakt, że posiadają prosty, nieskomplikowany kształt oraz ponadprzeciętne właściwości wytrzymałościowe. Rury precyzyjneszlifowane, co z kolei przekłada się na to, że ich powierzchnia jest świetnej jakości. Rury precyzyjne stosowane w hydraulice wyróżnia jednak jeszcze jedna rzecz.

Z czego wykonane są rury precyzyjne?

By omawiane przez nas elementy nadawały się do wykorzystania w ramach konstrukcji hydraulicznych, wykonuje się je ze specjalnie przygotowanych materiałów. W HYDROTOP oferujemy rury precyzyjne wykonane z czarnej stali, czarnej stali ocynkowanej i nierdzewnej. Stalowe rury precyzyjne świetnie sprawdzają się w przypadku instalacji, w których mamy do czynienia z wysokim ciśnieniem roboczym. Dzięki temu, że rury precyzyjne są nierdzewne, medium robocze nie ma negatywnego wpływu na ich stan, co z kolei znacząco wydłuża ich żywotność. W przypadku chęci wykorzystania rur precyzyjnych do instalacji hydraulicznej warto zdecydować się więc na materiały wysokiej jakości, które sprawią, że nawet najbardziej istotna i skomplikowana instalacja będzie odpowiednio zabezpieczona na lata. Przed ostatecznym wyborem zamawianych rur warto przemyśleć kwestie ich średnicy, odporności na korozję i wytrzymałości względem obciążeń.